Kına Organizasyon Akışı

kina-organizasyon-akisi

Miss Kına olarak organizasyonlardaki kına gecesi akışı aşağıda belirttiğimiz şekilde olup, sizden gelen talep ve öneriler doğrultusunda kına gecesi akışında değişiklikler yapılabilir.Kına Gecesi akışı; kına personelinin kına gecesi başlama saatinden 1 saat önce ilgili mekana gelmesiyle başlar.

Personelimiz ilk olarak Kına tahtı, cibinlik ve kına ekipmanlarının  salona kurulumunu tamamlar. Bayan kına ekibimiz kına kıyafetlerini ve hazırlıklarını tamamladıktan sonra, davetlilerin karşılanması için karşılama masasını kına mekanının girişine kurar.

Kına gecesi başlangıcında bayan kına personelimizden bir kişi karşılama masasının başında davetlileri lokum ikramı ve gül suyu ile güler yüzlü bir şekilde karşılayarak salona girişlerini sağlar. Beklenen tüm davetliler salona giriş yaptıktan sonra; tüm bayan kına personelimiz, gelin çıkışı adını verdiğimiz gelin hanımın salona girme ve davetlilerle buluşma seremonisini gerçekleştirir. Gelin çıkışı sırasında gelin hanım özel bir şarkı belirtmemiş ise, mevcut şarkımız ile neşeli bir giriş yapılır. Gelin hanım davetlileri selamladıktan sonra kına tahtına oturtulur. Giriş müziğinin sona ermesinden sonra misskına kına personeli gelin hanıma hitaben kendi özel dans gösterilerini icra ederler. misskına personelinin dans gösterisi bittikten sonra “kına başı” yani kına personelimizin baş nedimesi gelin hanımı, diğer kına personellerimiz ise davetlileri dans pistine davet ederek kına gecesi eğlencesinin başlamasını sağlarlar. Gelin hanımın isteğine yada klasik kına gecesi rutinlerine kadar bu eğlence devam eder.

 

Sonrasında kına başı, gelin hanımın kına yakma seremonisine hazırlaması için gelin odasına götürür. Diğer kına personelimiz önceden belirlenen gelin hanımın yakın arkadaşlarına kına kaftanlarını, el mumlarını, el güllerini dağıtır ve kına yakma seremonisi hakkında bilgi verir. Akabinde diğer davetlilere kına tefi, shakira kemeri ve konuşma balonları vs. aksesuarları dağıtılır. Kına yakma seremonisine geçiş için gelin hanımın arkadaşları eşliğinde gelin hanımın salona tekrar girişi sağlanır. İkinci çıkış sırasında kına personelimiz kına tepsisini önde tutarak gelin hanımla birlikte salonda bir tur attıktan sonra gelin hanımı kına tahtına oturturlar. Yöresel bir adet yok ise gelin hanımın belirdiği kişiyi kına yakmak üzere tahtın yanına çağrılması ve gelin hanımın arkadaşlarının konumlandırılması sağlandıktan sonra kına yakımına başlanır. Kına yakımı bittikten sonra talep edilirse, hareketli bir şarkı ile damat beyin merasime katılması sağlanır.

Kına başının gelin hanımı ve damat beyi dans pistine oynamak üzere çıkarmasıyla son eğlence devresi devam eder. Diğer kına personelimiz davetlilere kuru kına, kına çerezi ve varsa diğer hediyeliklerin ikramını yapar. Kına gecesi bitimine yakın tekrar gelin hanım, üzerini değiştirmesi için gelin odasına alınır. Gece hakkında düşündüklerini ve görüşleri alınarak mutluluklar dilenir. Tüm davetliler salondan çıktıktan sonra kına personelimiz ekipmanları toplayarak, mekandan ayrılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.